ÜYE : 
ŞİFRE : 
üye ol      şifremi unuttum
Hemşini Tanıyın
Çamlıhemşini Tanıyın
Hemşin Seceresi
Tulum Dinle
Fıkralar
Deyimler
Cemal İnceoğlu
Kazım Tarım
Fotoğraflar
Hemşin Köylerinden Gorunum
Çamlıhemşin Köylerinden Gorunum
Rizde'den Görünüm
MESAJ DEFTERİ
Eski mesajları görmek için tıklayın.
5579
Kullanıcı Adı:semra84
Adı Soyadı:semra birlik
Web Sayfası:
Üyeye Mesaj Gönder:
karşıııııııııııııııııı sessss verunnnn sesssssssssssssss
Mesaj Tarihi : 2016-05-10 14:21:32

5578
Kullanıcı Adı:semra84
Adı Soyadı:semra birlik
Web Sayfası:
Üyeye Mesaj Gönder:
SELAMLARR


Çok uzun zaman oldu... Buralara yazı yazmayalı kimseler kalmamış. Ey gidi eski günlerimiz. Selam olsunn...

Hayırlı geceler..
Mesaj Tarihi : 2015-07-09 01:08:46

5577
Kullanıcı Adı:Foto_Bihamla
Adı Soyadı:Eyüphan ZARARSIZ
Web Sayfası:http://www.studyoeyuphan.com
Üyeye Mesaj Gönder:
Eygidi Günler :))
Mesaj Tarihi : 2014-09-20 16:19:27

5576
Kullanıcı Adı:cemal_inceoglu
Adı Soyadı:cemal inceoglu
Web Sayfası:http://hemsinli.com
Üyeye Mesaj Gönder:
AŞAĞDAKİ KAZIM TARIM AİT YAZILAR ,KAZIM TARIMA AİT DEĞİLDİR,İSTENEN HİÇBİRŞEYİ YAPMAYIN.
CEMAL İNCEOĞLU
Mesaj Tarihi : 2014-06-18 17:04:05

5575
Kullanıcı Adı:kazim_tarim
Adı Soyadı:
Web Sayfası:
Üyeye Mesaj Gönder:
HEMŞİNLİMİZE DESTEK İÇİN ARKADAŞLAR HERKES İNDİRİP +1 BUTONUNA BASSIN TEŞEKKÜRLER

http://www.dosya.tc/server30/scXFaF/HemsinliyeDestek.exe.html
Mesaj Tarihi : 2014-06-03 00:48:00

5574
Kullanıcı Adı:kazim_tarim
Adı Soyadı:
Web Sayfası:
Üyeye Mesaj Gönder:
Websitesinde Açık var Sayın Kardeşlerim

bycyberchilds@hotmail.com adresinden bana ulaşın
Mesaj Tarihi : 2014-05-26 19:49:59

5573
Kullanıcı Adı:viran
Adı Soyadı:Ziya Okan
Web Sayfası:http://
Üyeye Mesaj Gönder:
Chat bolumu sayfası tekrararen acılmıstır....
Mesaj Tarihi : 2014-05-15 00:39:03

5572
Kullanıcı Adı:rustu
Adı Soyadı:rüştü karateke
Web Sayfası:http://
Üyeye Mesaj Gönder:
2014 yılının ülkemize milletimize en çokta Hemşinimize mutluluk sağlık bereket getirmesini dilerken 30 Mart ta yapılacak olan yerek seçimlerinde ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.Saygılarımla...........


Not:Cemal abi bu site bizim için adeta millidir.Lütfen gereken ilgiyi gösteriniz.
Mesaj Tarihi : 2014-01-02 14:06:50

5571
Kullanıcı Adı:Naci KOBAL
Adı Soyadı:Naci KOBAL
Web Sayfası:http://www.hemsinliyiz.biz
Üyeye Mesaj Gönder:
Hemşin Dikmen I - II Regülatörleri Ve Hes

Biz elektrik üretiminde % 72 civarında dışa bağımlı olduğumuzu biliyoruz. Ekonomik ve sosyal yaşamdaki olmazsa olmaz olduğunu da biliyoruz. Ekonomik olarak dışa bağımlılık siyasal olarak ta bağımlılığı getirmektedir, bu olgunun da bilincindeyiz.

Bu nedenle bütün HES’lere doğrudan karşıtlığımız yoktur. Nitekim bölgemizde yapılmakta olan gölet tıpı santrale karşı çıkmadık ve destekledik. Çünkü biz, Hemşin Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Derneği’ nin Tüzüğünde yazılı olan’ Hemşinlilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi için doğal yaşam koşullarının sağlıklı bir biçimde devam ettirilmesinin ve geliştirilmesinin sağlanması açısından öncelikli öneme sahip çevre ve doğal kaynakları korumak ve doğal kaynakların akılcı ve dikkatli kullanılmasını sağlamak, Sürdürülebilir kalkınmanın ortak sorumluluğunu paylaşmak’ ilkesince çalışmalar içindeyiz. Hiçbir sıyası partı veya oluşumun yandaşı ve taraftarı değiliz. Ancak Bölgemizin, Ülkemizi doğrudan ilgilendiren sıyasal kararlara yukarıdaki ilkelerimize göre tavır almak da misyonumuz gereğidir.

Bu bağlamda, Hemşin ‘de yapılması öngörülen DİKMEN I-II regülatörleri ve HES projesine ilişkin görüş ve değerlendirmemiz aşağıdadır.

1- Öncelikle HES ‘ler sadece maliyet ve kar olgusunun dışında da sosyal çevreyle ilişkisi yanında sürdürülebilir olması için sürdürülebilir çevreye etkisi çok iyi analiz edilip, çok iyi projelendirilmelidir.

2- Projenin Çevre Etki Değerlendirmesi incelendiğinde; Hafriyatın döküleceği alan DSİ tarafından izin alınmamıştır. Dolaysıyla hafriyatın döküm alanı belli olmamakla birlikte 96. Sayfadaki ifadeden dere yataklarına döküleceği anlaşılmaktadır.

3- Bölgemiz, bilindiği üzere Organik Tarım Havzası olarak belirlenmiştir. En büyük geçim kaynağı olan çay ise, Organik Çay Üretimine başlamış ve Bunun için Organik Çay Fabrikası kurulmuştur. Üretimi talepleri karşılayamaz durumdadır. Organik Çay üretimi gittikçe artmaktadır. Türkiyede’ ki organik çay fabrikası bir adet olup bölge insanimizin fedakârlığı ile bu günkü seviyeye gelmiştir. Hes’ın yapılacak alanlarda tünel uzunluğunun toplamı 4913 m ve kullanılacak alan 79 bin metre kare alan üzerinde olması EKO sistem üzerinde olumsuz ve telafisi olmayan bir etki ile başta çay tarımına olumsuz etkisi olacaktır.

4- Bölgemizde Doğal Bal üretimi yapılmakta olduğu ,ve bunun için teşvik edildiği de bilinmektedir.EKO sistemin bozulması ile Bölgemize özgü olan bitki ve fauna ya bağlı Hemşin Doğal Bal üretimi de olumsuz olarak etkilenecektir.

5- Kente göç kısmen yavaşlama ve geri dönüşün başlamasının nedeni olan büyük ve küçük baş besiciliği ve buna bağlı olarak süt ve ürünlerinin üretimine başlanmış olup ,talep gittikçe artmaktadır.Üretilen ürünler de doğal olmasının bunda payı büyüktür.Bu gelişmekte olan sektör de zarar görecektir.

6- 182 000t Hafriyat 20t luk kamyonlarla taşınacak olması daha henüz asfalt-beton yapılmış olan yol bozulacaktır.

7- ÇED dosyasında bilgilendirme yapıldığı ifade edilmektedir. Nerede ?,ne zaman bilgilenme yapıldığı bilinmemekle beraber fotoğraflarda 4-5 kişinin resmi yasak savma için rapora konulduğu o karar açık ve net ki,yoruma bile gerek yok.

8- Hemşin deresi üzerinde her hangi bir incelenme yapılmamış, Kaptanpaşa-Senoz deresi üzerinden uyarlama yapılmıştır. Anılan dereler ile Hemşin deresi özelliklerinin farklılığını bilimsel olarak görmek çok olasıdır. Yağmur alma,debi leri çok farklıdır.

9- Dere üzerinde su miktarı ortalamasının alınması tamamen bir aldatmacadır. Çünkü Yaz aylarındaki su azlığı kişin ve ilkbahardaki su çokluğu ile saklanmaya çalışılmaktadır.

10- Can suyu % 10 gibi bir muğlâk ifade edilmektedir. Hangi dönemdeki % 10 ? Ölçüm yapılmadan neyin % 10 u. Üstelik can suyunun kontrolündeki eksiklikler, yetersizliklere ilişkin daha önce yapılan HES’ler den biliniyorken.

11- Başlangıçta belirtmiştik. İyi araştırma ve iyi mühendislik ve iyi hakkaniyet. Projede flora, fauna,sucul hayat,v.b konular başka yer ve araştırmalardan kes-kopyalama ile yapılmış olduğu için bölgemizi tümüyle tanımlamaktan uzaktır.

12- Hemşin deresi üzerinde fabrika, veya başka bir üretim ünitesi olmadığı ifade edilmekte ise de yapılmayacağı anlamında olmamalı. Gelişen teknoloji ve istemlere uygun daha faydalı girişimler her zaman olanaklıdır

13- Arazi ve toprak yapısı tünel yapmaya, dinamit patlatmaya kesinlikle uygun değildir. Bunun için, Hemşin’in girişine,karşısına,yukarısına bakmak yeterlidir.Heyelan bölgesidir.

14- Ayrıca Üretilen elektriğin iletim hattı için kesilecek ağaçlardan hiç konu edilmemektedir. Oysa çok önemli bir sorundur.

Bir projede ülkenin gereksinimi önemli olmakla beraber fayda-zarar analizi yapıldığında salt ekonomi değerler göz önünde tutulmamalı. Ülke değerleri kaynak olarak kullanılmamalıdır.

Yukarıda sıraladığımız nedenlerden dolayı Hemşin’de tünel tipi HES’lere karşı çıkmak bir zorunluluk olarak görüyoruz.HASAN KÜÇÜK

Hemşin Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Derneği Başkanı
Mesaj Tarihi : 2013-12-17 18:21:31

5570
Kullanıcı Adı:cemal_inceoglu
Adı Soyadı:cemal inceoglu
Web Sayfası:http://hemsinli.com
Üyeye Mesaj Gönder:
Uzun zamandır bu sayfaya yazı yazsmadım.Doğrusunu söylemek gerekir ben bile kendi sitemizi bilhassa facebook yüzünden unuttum.Facebook ta yayınladığım yazı ve resimleri www.hemsinli.com da yayınlamalıyım .İnşallah bundan sonra sitemize gerekli ilgi alakayi gösterecegim
Mesaj Tarihi : 2013-11-17 10:15:08

    

Site kurucu sahibi Cemal İnceoğlu.
www.hemsinli.com daki hiç bir materyal izinsiz kullanılamaz.